Jeep Grand Cherokee: testa brauciens
Jeep Grand Cherokee feislifts
Astoņpakāpju automātiskā pārnesumkārba
Izmaiņas ārienē un interjerā

Jeep Grand Cherokee pirms pārdesmit gadiem bija viens no tiem modeļiem, ar kuru aizsākās mode izmantot apvidus auto kā ģimenes vai dzīvesstila mašīnu. Tieši Jeep ir jāpateicas par to, ka visus apvidus auto – lielus un mazus – daudzi joprojām sauc par „džipiem”.
Tiesa gan, Jeep Grand Cherokee paaudzi no paaudzes ir bijis viens no retajiem šī segmenta pārstāvjiem, kas patiešām ir lietojams arī bezceļa apstākļos. Šis, ceturtās paaudzes Grand Cherokee nāca klajā 2010.gadā, un jau trešajā gadā kopš pārdošanas uzsākšanas piedzīvojis pamatīgus uzlabojumus.
Kāds tas ir?
Mēs devāmies izmēģināt Jeep Grand Cherokee ar 3,0 litru 240 ZS dīzeļdzinēju. Lielākais un, šķiet, labākais jaunums ir astoņpakāpju automātiskās pārnesumkārbas ieviešana. Tā aizvieto morāli novecojušo piecpakāpju transmisiju, kas jau bija izpelnījusies ne mazums negatīvu komentāru. Jaunā pārnesumkārba ir kompānijas ZF ražojums, ko izmanto gan BMW, gan virkne citu autoražotāju, tai skaitā Land Rover un VW.
Ieguvums no transmisijas maiņas nav plaši jākomentē – pārnesumu pārslēgšanās notiek nemanāmi, nodrošinot vienmērīgu jaudas padevi, bez rāvieniem. Nedaudz labāka esot arī degvielas ekonomija.
Atjauninātais Jeep Grand Cherokee ieguvis arī LED optiku priekšējos un aizmugures lukturos, kas jūtami atsvaidzina tā izskatu. Arī salons ir piedzīvojis uzlabojumus, iegūstot augstvērtīgāku apdari un 8,7 collu skārienjūtīgu infodispleju, ar kura palīdzību var orientēties daudzajās funkcijās.
Mēs izmēģinājām Grand Cherokee augstāko
aprīkojuma līmeni, ko oficiālais Jeep pārstāvis Autobrava sauc par Overland
Summit. Bāzes versija ir Laredo, tai seko Limited un Overland, kas līdz šim
bija vispilnākā Jeep Grand Cherokee modifikācija.

Laredo un Limited balstiekārtai ir tērauda atsperes un pilnpiedziņas sistēma, kas var 100% jaudas novirzīt uz priekšējiem vai aizmugures riteņiem, atkarībā no pieejamās saķeres. Sākot no Overland aprīkojuma līmeņa, Grand Cherokee iegūst pneimopiekari un sarežģītāku pilnpiedziņas sistēmu, kas ļauj manipulēt ar jaudas sadalījumu katram ritenim atsevišķi.
Aprīkojumā ietilpst arī pazeminātie pārnesumi un „Selec-Terrain” sistēma, kas ļauj optimizēt automašīnas elektroniku atbilstoši attiecīgajam ceļa segumam.
Ja pārnesumkārba ir no BMW, bet dīzeļdzinējs no Itālijas,
tad balstiekārta šim modelim ir no Mercedes M-Klases. Par spīti šovasar izskanējušajiem
negatīvajiem komentāriem par Jeep vadāmību kādā Zviedrijas žurnālā, ražotājs
neko nav darījis, lai to uzlabotu, uzskatot, ka zviedru žurnālistu veiktais „aļņa
tests” nebija korekts.

Mums pagaidām nav bijusi iespēja izmēģināt Grand Cherokee
ar tērauda atsperēm, taču pneimopiekare neradīja nekādas
šaubas par savām spējām kontrolēt auto iespaidīgo masu.
Vadāmības ziņā Jeep Grand Cherokee atpaliek no BMW X5 vai, piemēram VW Touareg, taču Jeep markas fani aizrādīs, ka nav jēga šos auto salīdzināt ar vienu mērauklu. Katrā ziņā, gaita ir diezgan komfortabla pat ar lielā izmēra diskiem.
Vai to ir vērts pirkt?
Jeep Grand Cherokee šobrīd ir viena no labākajām cenas un vērtības proporcijām apvidus auto klasē. Cenas sākas no 42 500 eiro, taču maksimālā komplektācija modifikācijai ar 3,0 litru dīzeļdzinēju maksā 55 900 eiro.
Šāda cenu amplitūda ļauj Jeep Grand Cherokee veiksmīgi sacensties
jau ar tādiem modeļiem kā Hyundai Santa Fe vai Toyota Land Cruiser 150, kā arī
vēl veiksmīgāk – ar jūtami dārgākajiem vācu konkurentiem. Piemēram, Volkswagen Touareg ar 3,0 litru dīzeļdzinēju un līdzīgu aprīkojumu maksās vismaz par 10 tūkstošiem eiro dārgāk.
Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...